Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co Čech to xenofob? Jak vychovat "rasistu"

3. 09. 2015 21:54:31
V roce 1968 a později emigrovalo hodně Čechů do Rakous, Německa i dál. Dlužíme tedy něco západním zemím? Máme být víc pokorní? Solidární? Proč nejsme víc tolerantní?

Po přečtení výzvy od pracujících inteligentů a mnoha článků o tom, že jsme národem netolerantních rasistů jsem se rozhodl podělit se o pár myšlenek.
Není všechno černobílé, jistě nejsme odlišní od jiných slovanských národů. 94% občanů si přeje vracet imigranty zpět. Ale proč vlastně?
Vadí nám náboženské vyznání? Vadí nám národnost, barva pleti a nebo jsme jen netolerantní?
Odpověď hledejme u státu. Před "uprchlickou krizí" byly zprávy v komerčních médiích plné příběhů o zbědovaných rodinách postižených dětí, o lidech bez domova, o obětech exekuční mafie ...
Před onou krizí nás neziskové organizace vyzývali k podpoře škol v Africe, k příspěvkům na vyčištění vodních zdrojů, vzdělávání, adopci na dálku. Posílali jsme DMS obětem válek, katastrof, kupovali kolíčky, odznáčky, placky. Občas jsme zahlédli reportáž z ubytoven, už tehdy plných zahraničních dělníků, kteří pracují načerno, bez povolení i dokladů.

Práce je dost pro všechny

My, kteří bydlíme na periferiích měst, které mají štěstí a "vlastní" průmyslovou zónu jsme na přítomnost cizojazyčných skupin zvyklí. Občas nás v noci vyruší hlasitý zpět, někdy křik a sem tam rvačka, když se mezi sebou někteří nesnesou. Avšak našim pracovníkům v montovnách a fabrikách jsou spíše "levnou" konkurencí. Čecháčci si pak vyslechnou, že nepracují tolik hodin, že jsou činnosti, jenž už nechtějí dělat. Ano, nechtějí za peníze, které dávají agenturním zaměstnancům. Našinec chce za peníze žít s rodinou, starat se o děti. Agenturní zaměstnanec bydlí na ubytovně, kterou mu platí zaměstnavatel, část peněz posílá "do vlasti", část propije a prokouří. Jen naivní člověk si může myslet, že práce je tady dost pro všechny. Kde budou pracovat místní, když národy z východu doplní ještě další uprchlíci ze Afgánistánu, Líbie nebo Afriky.

Podpora státu

Četl jsem hodně o uprchlících, kteří utíkají před válkou a nebo jen chtějí pro rodinu lepší život. Asi nikdo by proti tomu nic nenamítal. Mezi prchajícími jsou těhotné ženy, matky malých dětí. Dětí, které přivedli do bídy, války. Kdo myslel na budoucnost? Teď se o ně tedy postará Evropská unie. A proč nám to tak vadí? Každá pracující rodina v Čechách zvažuje rozpočet, děti vnímá jako investici a rodiče mají přes dvě - tři práce na děti času poskromnu. K tomu Vás ještě stát potrestá za to, že pracujete, sebráním porodného a třeba i přídavků. Máme se snad pro zvýšení porodnosti stát sami imigranty a nebo sociálními případy? Dá někdo matce, kterou opustil "dárce spermatu" ubytování zdarma, stravu a třeba i kapesné? Přispěchá k ní charita s dárky?

Kdo se komu přizpůsobí?

Politici, jenž navštíví utečenecké tábory mluví o smíšených dojmech. V zařízení uklízí místní firmy, neboť úklid, stejně jako hygienické návyky nejsou silnou stránkou utečenců. Prý to nemají ve zvyku. Neplatí náhodou rčení - náš stát, naše zvyky? Nemají tedy utečenci přijmout fakt, že uklízet po sobě je v téhle zemi normální? Že psi chováme a nezabíjíme, že patří do našich rodin. Že pořádáme zabíjačky, jíme vepřové. Máme se tedy snažit my, aby se jim u nás líbilo? Jsou to tedy turisté? Obohatí nás?

A co třeba chřipka?

Blíží se studený podzim. Co bude s nastydlými utečenci? Co se stane, až se nemoc z Afriky smíchá s nemocí ze Sýrie a pak s naší chřipkou? A to rozhodně není fantazírování. Po nedávné návštěvě utečeneckých táborů média informovala o svrabu a dalších nemocech jako standartu v těchto zařízeních.

Ať se vědci, extrémisté, ale hlavně běžní občané přou jakkoliv, nezapomínejme na fakta. Ilegální překročení hranice je trestné. Když chci někde azyl, vezmu si především doklady. Jak můžeme roztřídit oběti války od ekonomických turistů?! Když se oběti válek smíchají s lidmi bez práce, turisty, teroristy a změní se v dav jdoucí vstříc lepším zítřkům, půjde to těžko.
Proč řešíme důsledek a ne příčinu? Nebylo by lepší pomoct se stabilizací nestabilních zemí? Opravdu se všichni utečenci do naší malé Evropy vejdou?
Snaha státu investovat do kampaní na podporu uprchlíků namísto podpory rodin, Klokánků či ostrahy hranic je jen lití oleje do ohně.
A obvinit každého z rasismu a zařadit na seznam nebezpečných činností i snahu o dodržování národních zvyků a vlastenecké cítění je jen cestou do pekla ...

Autor: Lukáš Nebes | čtvrtek 3.9.2015 21:54 | karma článku: 34.00 | přečteno: 1229x

Další články blogera

Lukáš Nebes

Domobráncem hlavně v srdci aneb Ortelova pochodeň

Vůbec první koncert skupiny Ortel jsem navštívil v Plzni u příležitosti křtu alba Pochodeň. Koncer hezký, leč z dalších věcí mám smíšené pocity, o které bych se rád podělil ve svém blogu.

21.5.2017 v 12:34 | Karma článku: 25.60 | Přečteno: 985 | Diskuse

Lukáš Nebes

Horník na dlažbě a terorista v povětří

Poslouchání zpráv může být občas opravdu škodlivé. Jak říká mons. Halík, lidé budou brzy potřebovat informační dietology. Zvlášť, když média vyrobí pravdu pokaždé jinak ...

11.2.2016 v 11:34 | Karma článku: 18.71 | Přečteno: 665 | Diskuse

Lukáš Nebes

Velekoncert, velekotel, sem tam velevůl

Sobotní Velekoncert Daniela Landy byl spoustou hudby, hodnot, emocí i piva. Soudě ze článků některých plátků byla však část novinářů na jiné akci. Jak mohli ten dav minout nechápu :-)

13.9.2015 v 18:24 | Karma článku: 32.78 | Přečteno: 2778 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Libuse Palkova

Svlékněte se prosím

Tuto větu zřejmě nebudeme slýchat jen v ordinaci lékaře, který se nás chystá vyšetřit, ale i před přijímací komisí, u které se budeme ucházet o nové místo

25.6.2017 v 7:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Helena Vlachová

Jako rukojmí

Mám pocit, že jsem se stala rukojmím. Rukojmím některých politiků, kteří se neumí chovat a na veřejnosti se prezentují jako hulváti

25.6.2017 v 6:53 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 4 | Diskuse

Jana Slaninová

Šťavnatá sobota: kácení v lese a vařená kočička

Sobota ve znamení motorové pily a kosy. Taky Smart, který zjistil, že není terénní SUV. Manžel s rozdrápanýma rukama, žena s hlínou pod nehty, vodáci asi ve sto lodích. Ploučnice je někdy jak Václavák v podvečer.

24.6.2017 v 22:32 | Karma článku: 8.49 | Přečteno: 187 | Diskuse

Jan Tichý

Chata mne na stará kolena vyučí

Sic má kolena nejsou tak stará, vyučovat se nechávám už jen životem. Dle hesla: „neuč se, život tě naučí“. V mládí (to se tenkrát nosilo) jsem se učil, a protože na učňák jsem byl moc „chytrý“, vrhl jsem se na gympl a na vysokou.

24.6.2017 v 20:05 | Karma článku: 12.18 | Přečteno: 312 | Diskuse

Jarmila Kamenáčová

Čtyři ženské na chalupě

Není nad pohodu. Když vás nikdo tzv. neprudí. Kdy můžete být sama sebou a to navzdory reklamě bez masek líčidel, ale i bez všech "nutností", kterým podléháme a přitom nás tísní, bez korzetu stresu.

24.6.2017 v 16:40 | Karma článku: 10.84 | Přečteno: 392 | Diskuse
Počet článků 8 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 944

Občan, jenž nechce být ovčanem.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.